OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCY   -  02.05.2021 r.

Bardzo prosimy nadal o zachowanie zasad bezpieczeństwa w kościele i w kaplicy. Osoby starsze, dzieci oraz wszyscy czujący się słabo i mający pewne obawy niech pozostaną w domach i korzystają z despensy przeżywając liturgię z pomocą radia, telewizji i internetu.

Jutro wypada Uroczystość NMP Królowej Polski, odpust w naszej Parafii. Msze św. będą odprawiane w kościele o godz.. 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 ( suma odpustowa ), 15.00 oraz w kaplicy o godz. 9.00 i 10.00. Msza św. o godz. 12.00 będzie transmitowana przez Internet. Odprawi ją i wygłosi kazanie ks. prof. Wojciech Węgrzyniak, tegoroczny rekolekcjonista.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w kościele i w kaplicy.

We wtorek Święto św. Floriana, na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy naszych strażaków.

W czwartek Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

W sobotę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi św. w kościele w czwartek i piątek od godz. 18.00, w kaplicy w piątek od godz. 14.00.

W czwartek w czasie spowiedzi św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Za tydzień I Komunia św. , dzieci z klas III ze Szkół Podstawowych z Cichego i Czerwiennego  przyjmą Ją w kościele na Mszy o godz. 11.30, natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej z Ratułowa w kaplicy na Mszy św. o godz. 11.00. Pozostałych wiernych prosimy o przyjście na Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.00 lub 15.00 oraz w kaplicy o godz. 9.00. Osoby starsze, czujące się słabo i mające obawy prosimy o pozostanie w domu i skorzystanie z dyspensy.

Spowiedź św. przed I Komunią św. dla dzieci i najbliższych z rodziny w sobotę w kościele: od godz. 9.00 dla dzieci z Ratułowa , od godz. 10.30 dla dzieci z Cichego i Czerwiennego.

Próby dzieci przed I Komunią św. ze Szkół Podstawowych z Cichego i Czerwiennego od wtorku do piątku o godz. 17.00 w kościele. We wtorek o godz.18.00 spotkanie dla rodziców dzieci ze Szkół Podstawowych z Cichego i Czerwiennego.

Bardzo dziękujemy 2 rodzinom z Ratułowa, 1 ze Starego Bystrego, 1 z Cichego i 1 z Czerwiennego za ofiary na potrzeby parafii. Wyrażamy wdzięczność dla naszych strażaków za umycie parkingów i terenu wokół plebani. Dziękujemy także Paniom za umycie kaplicy w Ratułowie.

Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej.

Parafia Podczerwone organizuje pielgrzymkę na Wybrzeże i Kaszuby w dniach 24 – 30 maja. Mają jeszcze wolne miejsca. Zainteresowani proszeni są kontakt z Ks. Proboszczem z Podczerwonego.

Zbiórka zużytych opon samochodowych oraz z maszyn rolniczych bez felg odbędzie się w najbliższych dniach: w Ratułowie we wtorek i środę, w Starem Bystrem w czwartek i piątek. Opony należy wystawić przy głównych drogach do g. 8.00. Zbiórka nie dotyczy opon z samochodów ciężarowych jak i innych odpadów.

             
356563 odwiedzin od 1 marca 2013                                           1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms