OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU   - 28.11.2021r.

W związku z rosnącą nadal liczbą osób zakażonych koronawirusem bardzo prosimy o zakładanie maseczek w kościele, dezynfekcję rąk oraz konfesjonału przy okazji spowiedzi św. 

Próba scholki we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce.

Rozpoczynamy dziś liturgiczny okres Adwentu, czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego, jak i czas przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela.

Msze Św. Roratnie  będą odprawiane w kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, w kaplicy w czwartek i w sobotę o g. 18.00.

W niedziele przeżywając liturgicznie kolejne Niedziele Adwentu zapraszamy rodziców z dziećmi na wybraną przez siebie Mszę Świętą.

Wtorek – Święto św. Andrzeja, apostoła

Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Sobota – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Próba scholki we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce.

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź św.: w kościele we czwartek i w piątek od g. 16.00. W kaplicy w Ratułowie okazja do spowiedzi św. w piątek od g. 14.00, przed Mszą Św. o g. 15.00.

W czwartek w czasie spowiedzi św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

W sobotę po Mszy św. wieczornej modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Do chorych udamy się przed świętami.

Za tydzień dzieci z klas III na Mszy św. o godz. 15.00 przyjmą swoje medaliki.

Grupa Oazowa w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać ozdoby świąteczne.

Dziś poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną Pan Organista będzie przekazywał rodzinom naszej parafii po Mszach św. w tygodniu oraz u siebie w domu. Ze względu na sytuację epidemiczną nie zaniesie opłatków do naszych domów. Skorzystajmy z okazji, by wyrazić wdzięczność za posługiwanie w kościele.

Przy ołtarzu bocznym wystawione są świece Caritasu na stół wigilijny. Można je osobiście zabierać do każdego domu. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.

Kalendarze ludźmierskie są do nabycia w zakrystii.

Bardzo dziękujemy 5 rodzinom z Cichego i 1 z Ratułowa za ofiary na potrzeby parafii.

Zachęcamy gorąco wszystkich do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy reportaż opowiadający o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących jej żołnierzy.

 

Pragniemy poinformować, że zmarła  ś. p. Anna Ratułowska z Ratułowa. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie we wtorek o godz. 13.00 w kościele, poprzedzi ją modlitwa od godz. 12.30.

             
401707 odwiedzin od 1 marca 2013                                           1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms