OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 16.06.2019 r.

1. Motocykliści z grupy Pasja i Wiara składają serdeczne podziękowania dla ks. proboszcza Janusza Rzepy, Organisty, Kościelnego, służby liturgicznej oraz strażaków: z OSP Ratułów Dolny, z OSP Ciche Dolne, z OSP Maruszyna, a także dla: Pawła i Anny Muliców z Ratułowa, Marka i Danuty Piszczek z Ratułowa, Wojciecha Komperdy z Ratułowa, rodziny Nowaków z Cichego, Pani Antoniny Żegleń, sponsorów i partnerów oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji IX Zjazdu Motocyklowego w Miętustwie.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w kościele i w kaplicy. Zwłaszcza zapraszamy dzieci i młodzież.

3. Próba scholki we wtorek, o 16:00 w salce.

4. W środę zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników Szkół na Msze Święte na zakończenie roku szkolnego, które będą zarówno w kościele jak i w kaplicy o 8:00.

5. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w kościele o: 7:30, 9:00 a po niej procesja do czterech ołtarzy, kolejna Msza Święta bezpośrednio po zakończeniu procesji (ok. 11:00), następna o 15:00. W kaplicy w Ratułowie Msza Święta wraz z procesją o 16:00.

Z procesją eucharystyczną udamy się do ronda i z powrotem. W tym roku prosimy o przygotowanie ołtarzy:

pierwszego – (u P. Miętusów, nr 15) Stare Bystre nr od 31 do 60;

drugiego – (u P. Miętusów nr 1) Ciche nr od 201 do 250;

trzeciego – (u P. Liszków nr 1b) Ratułów nr od 201 do 250;

czwartego – (u P. Bzdyków nr 9) Czerwienne nr od 51 do 100.

Liczymy na pomysłowość i zaangażowanie poszczególnych części wiosek z naszej Parafii w tworzenie wskazanych ołtarzy. Zapraszamy na procesję: kapelę, scholę, Róże Różańcowe, osoby do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów, dzieci komunijne w strojach i dzieci do sypania kwiatków. Zapraszamy serdecznie wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tej modlitwie uwielbienia Boga, Który zechciał być blisko człowieka. Będzie to okazja do pogłębienia naszej wiary poprzez wyznawanie jej zarazem wobec innych. Przez cały czas oktawy Bożego Ciała, codziennie po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na procesję wokół kościoła, podczas której będziemy śpiewać litanię do NSPJ.

6. Wyrażamy serdeczne „Bóg Zapłać”: 2 rodzinom z Cichego, 2 z Ratułowa, 1 z Czerwiennego, 1 ze Starego Bystrego oraz pewnej osobie z USA za złożone ofiary na potrzeby parafii.

7. Sanktuarium MB Ludźmierskiej zaprasza Róże Różańcowe i wszystkich modlących się na różańcu na Pielgrzymkę Różańcową w sobotę, 22 czerwca. Rozpoczęcie o 10:30.

8. Sołtys wsi Ratułów wraz z organizatorami zaprasza na Turniej Piłki Nożnej, który rozpocznie się dziś o 13:00 na stadionie Sołectwa Ratułów. Na uczestników czekają zabawy, konkursy oraz występ kabaretu „Marusynianki”.

9. Zebranie wiejskie mieszkańców Starego Bystrego odbędzie się 23 czerwca, o 13:00, w Szkole Podstawowej nr 1.

10. Zbiórka odpadów niebezpiecznych odbędzie się 22 czerwca w Czarnym Dunajcu, na parkingu za remizą OSP, w godz. 8:00 – 14:00.

             
209316 odwiedzin od 1 marca 2013                                           1999-2019 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms