OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.10.2019 r.

 1. Przeżywamy dziś  XIX Dzień Papieski, ofiary zbierane do puszek przy kościele i
  kaplicy przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną
  młodzież z uboższych rodzin.
 2. Poniedziałek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
 3. Wtorek – wspomnienie św. Teresy do Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 4. Środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 5. Czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 6. Piątek – Święto św. Łukasza, ewangelisty
 7. Próba scholki we wtorek godz. 15.30 w salce.
 8. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy nauczycieli, wychowawców i 
  katechetów mieszkających i pracujących w naszej parafii, a także emerytowanych nauczycieli. 
  Po nabożeństwie różańcowych spotkanie na plebani.
 9. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. i różańcu.
 10. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy św. i różańcu.
 11. Krąg biblijny w piątek po Mszy św. i różańcu na plebani.
 12. Grupa „Pasja i Wiara” zaprasza na wspólne zakończenie sezonu motocyklowego. Odbędzie się ono w sobotę. Rozpoczęcie o g. 15.00 na parkingu obok plebani, następnie przejazd po okolicznych miejscowościach. Po nim uroczysta Msza św. o g. 17.00 w intencji wszystkich motocyklistów oraz ich rodzin.
 13. W przyszłą niedzielę młodzież ze szkoły w Ratułowie będzie zbierać ofiary do puszek w ramach Akcji Pola Nadziei. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na działalność Fundacji im. Adama Worwy z Nowego Targu wspierającą potrzebujących w naszym regionie.
 14. Nasza parafia będzie organizować pielgrzymkę do Medjugorie w przyszłym roku w terminie 6 – 12 lipca. Szczegóły w gablocie, na stronie internetowej oraz u Ks. Michała.
 15. Na stoliku z tyłu kościoła znajduje się książka poświęcona tematyce misyjnej. Ofiary składane przy jej nabyciu przeznaczone będą na misje.
 16. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych bardzo prosimy wszystkich o zadbanie o porządek na grobach i wokół nich. Gorąco apelujemy, aby wszelkie śmieci wrzucać wyłącznie do kontenerów przed cmentarzem. Na stoliku wystawione są kartki na wypominki jednorazowe i roczne, które można zabrać i składać  w kancelarii lub zakrystii. Prosimy o czytelne wypełnienie i zaznaczenie godziny Mszy Św. przed którą życzycie sobie, aby wspomnieć bliskich zmarłych w wypominkach rocznych.
 17. Serdeczne Bóg zapłać wyrażamy 2 rodzinom ze Starego Bystrego, 1 z Cichego, 1 z Czerwiennego i 1 z Ratułowa za złożone ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą III niedzielę miesiąca składka przeznaczona na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia album ukazujący kościoły Podhala, Spisza i Orawy.
 19. Wójt Gminy Czarny Dunajec informuje, że Firma Archeologiczna „Arkadia” rozpocznie Aktualizację Gminnej Ewidencji Zabytków. Prace te potrwają do grudnia i będą polegały na wykonaniu dokumentacji fotograficznej obiektów zabytkowych na terenie gminy. Prosimy o przyjazne potraktowanie pracowników Firmy.
             
231703 odwiedzin od 1 marca 2013                                           1999-2019 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms