OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU - 1.12.2019R.

 1. Rozpoczynamy dziś liturgiczny okres Adwentu, czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego, jak i czas przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela.
 2. Msze Św. Roratnie, na które zapraszamy wszystkich, będą odprawiane w kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, w kaplicy w czwartek i w sobotę o g. 18.00.
 3. W niedziele przeżywając liturgicznie kolejne Niedziele Adwentu zapraszamy rodziców z dziećmi na wybraną przez siebie Mszę Świętą.
 4. Poniedziałek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana
 5. Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 6. Środa – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
 7. Piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
 8. Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 10. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".
  Dlatego postarajmy się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę, od 12.00 do 13.00. Jeżeli to będzie niemożliwe, przybliżmy się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile nas stać i gdziekolwiek będziemy. Każda chwila z pewnością okaże się bezcenna! Jeśli ktoś z Was w sobotę w tym czasie znajdzie się w pobliżu kościoła, można będzie wstąpić do środka, gdyż będzie otwarty w tej Godzinie Łaski.
 11. Próba scholki we wtorek o godz. 18.00, po Mszy św. wieczornej w salce.
 12. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź św.: we wtorek od g. 16.00 dla klas IV i V;  we środę od g. 16.00 dla klas VI i VII, we czwartek od g. 16.00 uczniowie klas VIII SP oraz starsza młodzież; w piątek spowiedź św. od g. 16.00 dla dorosłych. W kaplicy w Ratułowie okazja do spowiedzi św. w piątek od g. 14.00, przed Mszą Św. o g. 15.00. Bardzo prosimy o przestrzeganie wyznaczonych terminów.
 13. W sobotę po Mszy św. wieczornej będziemy przeżywać czuwanie modlitewne przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zostanie odśpiewany Akatyst – prawosławna pieśń ku czci Matki Bożej. Na tę okazję został zaproszony chór Chór Męski pod dyrekcją Pana Stanisława Dąbrowskiego, dyrygenta, który był odpowiedzialny za orkiestry i zespoły w czasie wizyty Papieża Jana Pawła II w Starym Sączu. Każdy z nas ma za co dziękować  Matce Bożej oraz ma różne prośby i troski, które nosi w sercu, dlatego serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, które cieszy sięco raz większym zainteresowanie w naszej Ojczyźnie.
 14. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz.11.00 dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medaliki. Zapraszamy dzieci wraz rodzicami.
 15. Dziś poświęcone zostaną opłatki na wieczerzę wigilijną, które Pan Organista już od poniedziałku zaniesie do naszych domów. Skorzystajmy z okazji, by wyrazić wdzięczność za posługiwanie w kościele.
 16. Przy ołtarzu bocznym wystawione są świece Caritasu na stół wigilijny. Można je osobiście zabierać do każdego domu. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
 17. Serdeczne Bóg zapłać wyrażamy 9 rodzinom z Cichego, 5 z Ratułowa, 3 z Czerwiennego, 2 ze Starego Bystrego oraz anonimowym darczyńcom za złożone ofiary na potrzeby parafii.
 18. Informujemy, że na swoje miejsce wróciło odnowione tabernakulum z nowym zamkiem. Koszt wszystkich prac związanych z odnowieniem wyniósł 15 000 zł.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 20. Wójt Gminy przypomina, że dziś w godz. od 15.00 do 18.00 odbędzie się spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Cichem dotyczące budowy sieci gazowej w Miętustwie i Ratułowie ( obręb koła ronda ).
 21. Za tydzień z okazji wspomnienia św. Ambrożego pszczelarze z Podhala będą prowadzili sprzedaż miodu przy naszym kościele.
 22. Sołtys wsi Stare Bystre zaprasza wszystkich zainteresowanych założeniem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.00 w budynku remizy OSP Bystrem.   
 23. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Wójtem Gminy serdecznie zapraszają seniorów, osoby samotne, niepełnosprawne, bezdomne z naszej Gminy do wzięcia udziału we wspólnej Wigilii w dniu 11 grudnia o godz. 11.00 w siedzibie Centrum Promocji I Kultury Gminy w Czarnym Dunajcu przy ul. Józefa Piłsudzkiego 2 a. Kto chciałby wesprzeć tę inicjatywę proszony jest o kontakt z GOPS. Istnieje też możliwość zapewnienia transportu wszystkim, którzy zgłoszą taką potrzebę.
             
240756 odwiedzin od 1 marca 2013                                           1999-2019 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms