OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 7.06.2020R.

  1. Przypominamy o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych z wyjątkiem: osób w wieku 65 lat i więcej, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. Wymienione osoby mogą dalej korzystać z dyspensy trwając na osobistej i rodzinnej modlitwie w domach, i korzystając z łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia.
  2. Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  3. Sobota – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  4. Spotkanie przygotowawcze do sakramentu pokuty dla wszystkich dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek godz. 17.00 w kościele.
  5. W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku przeżywać ją będziemy w wyjątkowy sposób. Kapłan bowiem uda się z Najświętszym Sakramentem objeżdżając całą parafię w asyście motocyklistów z grupy „Pasja i wiara”. Wyruszy spod kościoła o godz. 10.20. Trasa przejazdu: Stare Bystre ( stara droga, powrót nową drogą ), droga na Domańską od kościoła, pensjonat Avra, szkoła w Cichem ( ok. 10.40 ), Ciche do końca parafii, powrót do ronda Jana Pawła II na Borku, Ratułów wyjazd na Mulice i powrót do granicy parafii (ok. 10.50 ), następnie przejazd do skrzyżowania przy Kalbudzie, Czerwienne do drogi na Budz ( ok. 11.05 ), powrót przez wjazd na Budz od strony Zębu i przyjazd pod kościół. Msze św. w tym dniu odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 15.00 w kościele oraz o godz. 16.00 w kaplicy modląc się szczególnie, aby Pan Jezus pobłogosławił wszystkie rodziny parafii i cały ich dobytek. Bardzo prosimy, aby na trasie przejazdu parafianie oczekiwali przy swoich domach udekorowanych na tę okoliczność.
  6. Od następnej niedzieli powracamy do godzin odprawiania Eucharystii sprzed epidemii. Msze św. w kościele odprawiamy o godz. 7.30, 9.00. 11.00 i 15.00 oraz w kaplicy o godz. 10.00.
  7. Informujemy, że do modlitwy powadzonej przez Róże Różańcowe w intencji Ojczyzny i Kościoła powrócimy od 1 lipca. Obecnie intencje te powierzamy Panu Bogu w czasie nabożeństw czerwcowych, na które zapraszamy wszystkich.
  8. Bardzo dziękujemy za wszelką okazaną nam życzliwość i za wszelkie ofiary złożone na potrzeby parafii.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

             
295586 odwiedzin od 1 marca 2013                                           1999-2020 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms