OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.08.2022R.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie procesji Bożego Ciała: pocztom sztandarowym, ministrantom i lektorom, kapeli, scholi, Różom Różańcowym, osobom niosącym baldachim, chorągwie i feretrony, dzieciom komunijnym i dzieciom do sypania kwiatków. Wielkie dzięki składamy osobom, które przygotowały bardzo ładne ołtarze oraz rodzinom, które udostępniły swoje podwórka. Dziękujemy policji i naszym strażakom za zabezpieczenie procesji.

Motocykliści z Grupy Pasja i Wiara składają podziękowania za wkład w organizację Zjazdu Motocyklowego: Danucie i Markowi Piszczek, Wojciechowi Komperda, Antoninie Żegleń, Krzysztofowi Żegleń, Markowi Strączek, Wojciechowi Strączek, rodzinie Nowak, strażakom z Cichego Dolnego i Ratułowa Dolnego oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w organizacji jubileuszowego spotkania motocyklistów.

Bardzo dziękujemy Grupie Pasja i Wiara za duże zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie Jubileuszowego zjazdu motocyklistów, na który przyjechali motocykliści z odległych stron Polski, nawet z Zielonej Góry. 

Czwartek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała.

Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Msze św. za zakończenie roku szkolnego w kościele i w kaplicy o godz. 8.00.

Sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

Próba scholki we wtorek o godz. 16.00 w salce.

Bardzo dziękujemy 1 rodzinie z Ratułowa, 1 z Cichego, 1 ze Starego Bystrego i pewnej rodzinie z USA za ofiary na potrzeby parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać o adoracji Najświętszego Sakramentu , jak i o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu. W „Małym Gościu Niedzielnym” wyjątkowa książeczka na wakacje, czyli wędruj z biegiem Wisły.

 

Wójt Gminy przypomina mieszkańcom gminy, że zostały ostatnie dwa tygodnie na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków ( dotyczy to źródeł ogrzewania budynków ).

Zbiórka odpadów niebezpiecznych, chemikaliów oraz drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w sobotę w Czarnym Dunajcu na parkingu za remizą OSP w godz. od 8.00 do 15.00.

Sołtys wsi Ciche zawiadamia, że w związku z projektowaniem drogi w Miętustwie biegnącej od Byszczanów, koło cmentarza w kierunku starego ośrodka zdrowia, w najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami. Spotkanie odbędzie się przy cmentarzu o godz.. 9.00.                                   

             
447718 odwiedzin od 1 marca 2013                                           1999-2022 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms